Stravovanie a saunovanie Stravovanie a saunovanie
(22. 5. 2018)

Čo jesť / nejesť pred a po saunovaní? Návšteva sauny či infrasauny sa neodporúča hneď po tom, čo ste sa práve najedli, ale infrasauny by ste nemali navštevovať ani ako hladní. Ak sa najete tesne pred saunovaním, má Váš tak žalúdok plnú prácu s trávením, tým sa Vám tak môže znížiť krvný tlak a v kombinácii s vyššou teplotou, ktorá sa nachádza v infrasaune, môžete pociťovať nevoľnosť. Ak teda chcete (infra) saunu použiť, počkajte aspoň 1 - 2 hodiny. Pokiaľ ale máte skutočne veľký hlad, tak Vám bohato stačí, keď si vezmete nejakú menšiu desiatu, ako je napríklad jogurt alebo nejaké ovocie či zelenina. Určite by ste sa mali vyhnúť ťažkým a tučným jedlám, napríklad ako vepřo, knedlo, zelo a guláš s piatimi. Ako už ale bolo spomenuté predtým, dobrý nápad nie je ani, keď navštívite saunu tiež na lačno. Takže ak ste ranné vtáča a chystáte sa saunovať, nezabudnite sa aspoň trochu naraňajkovať. Pretože ísť do infrasauny, keď ste ráno ešte neraňajkovali, Vám taky neprospieva. A aké jedlo si dám po saunovaní? Podobne ako pri športe počkajte aspoň 30 minút (aby sa telo vyrovnalo so zmenou teplôt) a tiež si radšej dajte niečo ľahšieho, napríklad zeleninový šalát.

Esenciálne vonné oleje Esenciálne vonné oleje
(17. 4. 2018)

Ak máte doma saunu a premýšľate, ako by ste ju mohli oživiť či zlepšiť, vyskúšajte esenciálne vonné oleje, ktoré Vašu saunu krásne prevonia. K čomu je ďalej aromaterapia dobrá je aj to, že častice, ktoré sa počas saunovania uvoľňujú, majú blahodarné, antiseptické a dezinfekčné účinky, a to hlavne pre vaše dýchacie ústrojenstvo. Niektoré častice pomáhajú zmierniť stres a odplaviť toxíny vo vašom tele, ktoré potom pomáhajú k celkovej očiste. A pretože máte na výber z dvoch kolekcií, kde každá kolekcia obsahuje 10 vonných olejčekov, tak sa nemusíte báť, že sa vám vôňa omrzí. A z akých esencií máte vlastne na výber? Kolekcia 1 obsahuje levanduľu, medovku, eukalyptus, pomaranč, santalové drevo, vanilku, divokú višňa, limetku, ľadový vietor a mätu. V kolekcii 2 zase nájdete levanduľu, medovku, eukalyptus, pomaranč, santalové drevo, škoricu mandarínku, orient, borovicu a zelený čaj. A ako takú aromaterapii použiť? Jednoducho! Vyberte si olejček, ktorý práve chcete použiť a nakvapkajte pár kvapiek do odparovacej misky s vodou. Potom už stačí relaxovať a užívať si vôňu (majte prosím na pamäti, že aromaterapiu môžete používať iba s vodou!).

Voňavý darček k mobilným vírivkám Voňavý darček k mobilným vírivkám
(10. 4. 2018)

Ak premýšľate nad obstaranie mobilné vírivky, máte jedinečnú príležitosť. Teraz k mobilným vírivkám dávame voňavý darček - aromaterapii. Aromatické kryštály môžete použiť nielen do mobilnej vírivky, ale aj do horúceho kúpeľa či masážne vane. Kryštály obsahujú morskú a kúpeľovú soľ, ale aj minerály, vitamíny a prírodné extrakty. Aromaterapia je úplne rozpustná a preto sa nezanáša filter a taktiež neovplyvňuje chemickú rovnováhu vody. Sú tiež šetrné k všetkým technológiám a akrylátovým povrchom, pretože neobsahujú žiadne oleje a nepení. Aromatické kryštály maximalizujú Váš zážitok z relaxácie a uvoľnia všetky Vaše zmysly.

Ako sa saunovať? Ako sa saunovať?
(13. 3. 2018)

Správne tipy a triky k bezpečnému a efektívnemu saunovania: Ako často sa saunovať? Počet pobytov v infrasaune alebo saune je rovnako ako čas strávený saunovaním čisto individuálna. Niektorí sa saunujú jedenkrát do týždňa, niekto obdeň, a niektorí aj denne. Rovnako tak si aj ľudia užívajú saunovanie s dlhými hodinovými prestávkami a niektorí vydrží pár minút. Neexistuje jasný návod, koľko času v saune stráviť a ako často sauny či infrasauny navštevovať. Dôležité je mať vždy na pamäti, že saunovanie je pre organizmus prínosné, kým je príjemné. Ďalej tiež platí, že efektivitu účinkov sáun a infrasáun zvyšuje pravidelnosť saunovania. Návšteva sauny / infrasauny aspoň jedenkrát týždenne je z dlhodobého hľadiska pre Vaše zdravie najefektívnejšie. Koľko vody vypiť pred saunovaním, v priebehu a po ňom? Hovorí sa, že pre správne fungovanie tela by sme denne mali vypiť 2-3 litre vody bez ohľadu na počasie. V kabínach sáun a infrasáun, kde sa vyskytujú vysoké teploty, znamenajú pre Vaše telo takú záťaž ako v lete, keď sa zvyšuje množstvo tekutín potrebné pre normálnu funkciu organizmu. Preto si pamätajte, že v deň, keď sa chystáte saunovať, zvýšte prosím príjem tekutín. Ak máte potrebu sa napiť, napite sa aj medzi saunovacom cyklami či v ich priebehu. Po saunovaní by ste sa mali cítiť príjemne - ak sa cítite unavení, nedopriali ste Vášmu telu dostatok tekutín, čo sa prejavuje dehydratáciou a s ňou spojenou únavou.

INFRASAUNA VitalWell Basic 20RH Redlight+ INFRASAUNA VitalWell Basic 20RH Redlight+
(13. 10. 2017)

Novinkou medzi saunami je domáca infrasauna VitelWell 20RH. Jedná sa o luxusné infrasaunu pre dve osoby, ktorú si môžete zaobstarať, či už bývate malom byte alebo v rodinnom dome. Zákazníci, ktorí majú nedostatok priestoru, budú spokojní s veľkosťou tejto sauny. S porovnaním s ostatnými saunami je sauna VitalWell 20RH menší - má iba 94 cm do hĺbky. Infrasauna je vyrobená z exkluzívneho saunového dreva - kanadskej jedle. Kanadská jedľa čiže hemlock rastie na západnom pobreží Severnej Ameriky. Má veľmi hladký povrch bez živice, je pevná a nekrúti sa. Infrasauna je vybavená dvoma typmi žiaričov. Podlahovým (karbónovým) žiaričom, ktorý slúži pre rovnomerné prehriatie vašich chodidiel. Druhým typom žiariče a zároveň novinkou na trhu je žiarič Redlight+, ktorý nielen vysiela hĺbkové infražiarenia, ale vysiela aj červené svetlo, ktoré má terapeutické účinky. Žiarič s označením Redlight + je zo zdravotného hľadiska oveľa účinnejšie ako keramické alebo Redlight žiariče. Žiarič Redlight+ je umiestnený tak, aby prehrievali chrbát, boky, holene a lýtka. Infrasauna je vybavená rádiom, mp3 prehrávačom a ďalej svetelnou terapiou. Na infrasaunu značky VitalWell 20RH je poskytnutá záruka 2 roky.

Infrasauny - recenzie Infrasauny - recenzie
(21. 12. 2016)

Odpovede na všetky vaše otázky ohľadom infrasáun: 1) Čo je infrasauna, ako funguje Infrasauna je sauna, ktorá má miesto saunovej pece infračervené žiariče. Tieto infrapanely vysielajú infračervené žiarenie, ktoré preniká do hĺbky tkaniva. Na rozdiel od klasickej fínskej sauny teda nedochádza k prehrievaniu vzduchu, ale teplo preniká priamo do ľudského tela. Tento princíp umožňuje saunovanie aj osobám, ktoré by fínsku saunu navštevovať nemali (kardiaci, astmatici, starší ľudia, deti), pretože teplota v kabíne infrasauny dosahuje maximálnej teploty 60°C (vo fínskej saune je teplota od 100°C vyššie). 2) Infrasauna očami lekárov Infrasauna nemá na ľudský organizmus žiadne negatívne účinky. Infračervené lúče sú úplne bezpečné, používané v zdravotníctve po desiatky rokov. Spomeňte potrebné na inkubátory pre predčasne narodené deti, ktoré fungujú na rovnakom princípe ako infrasauny. 3) Infrasauna - ako vybrať Ak Vás zaujala infrasauna, diskusie môže pomôcť vo výbere tej pravej infrasauny pre Vás. Stojí pred Vami infrasauna - rozmery hrajú úlohu, ak ste napríklad obmedzení priestorom v byte či preferujete rozmernú infrasaunu, do ktorej môžete chodiť relaxovať spoločne s celou rodinou. Pokiaľ Vás brzdí financie, vždy voľte radšej menšie infrasaunu s kvalitnejšími infrapanelmi, než obrovskú infrasaunu pre štyri a viac ľudí, do ktorej sa budete chodiť iba potiť, nie liečiť. Iba fullspektrální Red Glass žiariče vysielajú infračervené lúče v celom spektre...

Infrasauna – infra sauna - sauna infrared Infrasauna – infra sauna - sauna infrared
(22. 11. 2016)

Ak sa rozhodujete, či je lepšie infrasauna alebo sauna, alebo hľadáte ten správny sauna shop a predaj sáun, prečítajte si rady tých, komu doma stojí infrasauna, skúsenosti nájdete na internete, stačí zadať do vyhľadávača "infrasauna diskusie" či "infrasauna recenzie". Infračervená sauna - to je predovšetkým kvalitný infražiarič. Fínskej sauny disponujú klasickými kachľami, z ktorých útrob sálajú neuveriteľné teploty. Domáce infrasauna (rohová infrasauna, infrasauna pre 2 osoby, veľká infrasauna alebo veľmi malá infrasauna) má infračervené žiariče, ktorých lúče prehrievajú telo hĺbkovo - domáce infrasauna je vlastne sauna s šetrnejším spôsobom fungovania ako pre telo, tak aj pre peňaženku. Prevádzka infrasauny je prakticky nenáročný, čo vám potvrdí každý, komu doma stojí domáca sauna, cena infrasauny je tiež spravidla výrazne nižšia ako vás bude stáť sauna do bytu. Saunovanie vám môže umožniť aj sauna oblek, ten ale musíte navštevovať sami a účinky infrasauny nahradí len ťažko. Infrasauny pre 2 osoby, ale aj rohové infrasauny a ďalšie infrasauny iných väčších či menších rozmerov, obohatí saunové doplnky - masážne príslušenstvo, opierka do sauny pre pohodlnejšiu saunovanie až po aróma do sauny. Tieto saunové doplnky spravidla nájdete v sekcii príslušenstvo k infrasaunám.

Infrasauna pre 2 osoby Infrasauna pre 2 osoby
(19. 10. 2016)

Domáce infrasauna pre 2 osoby do bytu aj do domu - účinky infrasauny sú nezanedbateľné. Saunovanie napomáha redukcii toxických látok, zlepšenie krvného obehu, zmierňuje bolesti, uľavuje kĺbom atď. Infrasauny umožňujú saunovanie v teplotách maximálne 60 ° C, takže je infrasauna vhodná aj pre deti, starších ľudí, kardiakov a pod. Infrasauna pre dvoch je v predaji v dvoch radoch dvoch značiek. Základná rada Basic Line značky VitalWell ponúka niekoľko modelov infrasáun pre 1 osobu, infrasauny pre dvoch, infrasauny pre tri a štyri a rohové infrasauny s rôznymi parametrami infrasauny. Infrasauny VitalWell Basic Line majú buď keramické žiariče, ktoré majú najvyššiu povrchovú teplotu a vyhrejú preto infrasauny najrýchlejšie, ďalej karbónové žiariče, ktoré vyhreje infrasaunu za nepatrne dlhšiu dobu, zato vďaka nižšej povrchovej teplote doprajú pri saunovaní lepší teplotný komfort, alebo Redlight žiariče, ktoré okrem tepla vydávajú tiež svetlo, ktoré má dobré terapeutické účinky. Infrasauny VitalWell Basic Line sú v predaji v kanadskej jedli alebo v cédru. Všetky modely VitalWell Basic Line majú podlahový karbónový žiarič, ionizátor, rádio, svetelnú terapiu na diaľkové ovládanie a zdierku pre prívod kyslíka počas saunovania. Infrasauny VitalWell Excellent Line sú vyrobené z kvalitného cédra, na rozdiel od infrasáun VitalWell Basic Line sú skrutkované, masívne, s možnosťou regulácie výkonu žiaričov.

Kombinovaná sauna VitalWell Excellent 61H Kombinovaná sauna VitalWell Excellent 61H
(3. 10. 2016)

Ak sa nemôžete rozhodnúť, či si zaobstarať klasickú fínsku saunu alebo moderný a elegantný infrasaunu, potom vás iste poteší naša horúca novinka - Kombinovaná sauna VitalWell Excellent 61H, ktorá je vybavená oboma technológiami pre saunovanie. Ak milujete vysoké teploty a vlhký vzduch, jednoducho zapnete saunovací kachle. Ak túžite skôr po hĺbkovom prehriatie pri nižších teplotách, vstupujete do sauny s deťmi, staršími ľuďmi alebo ľuďmi so zdravotnými ťažkosťami, ako sú srdcové choroby, vysoký tlak a pod., Alebo sa chcete len na skok prehriať v oblečenie pred odchodom do sychravého počasia, potom stačí jediným stlačením tlačidla ovládacieho panela naštartovať infračervené žiariče. Ak si želáte zažívať povrchové aj hĺbkové prehrievanie v jeden okamih, potom môžete spustiť obe technológie zároveň.Pri aktivácii oboch technológií dochádza zároveň k povrchovému i hĺbkovému prehrievanie tela, vďaka čomu je telu dopriata maximálna možná detoxikácie. Po skončení saunovacieho procesu si môžete dopriať ľadové osvieženie celého tela, ako ste zvyknutí po návšteve klasickej fínskej sauny.Kombinovaná sauna VitalWell Excellent 61H je vybavená saunovými pecou o výkone 6kW, umiestnenými v spodnej časti sauny, a desiatich infračervenými RedGlass žiaričmi, ktoré sú nastavené k prehrievaniu tela do hĺbky tkaniva chrbtových a lýtkových partií. Sauna je vybavená tromi pohodlnými lavicami v dvoch poschodiach, zabudovaným rádiom, MP3 prehrávačom, USB vstupom, svetelnou terapiou, ktorá pripomína pohľad na hviezdne nebo, vetrákom a veľmi príjemnú reguláciou výkonu jednotlivých infražiaričov, vďaka čomu si môžete užívať maximálnu tepelnú pohodu. Kombinovaná sauna VitalWell Excellent 61H - viac informácií tu.

Novinka infrasauny 2016 - tónované sklá Novinka infrasauny 2016 - tónované sklá
(30. 8. 2016)

Pokud zvažujete obstaranie infrasauny, nemohli ste si vybrať lepší okamih. Novo sme totiž do ponuky infrasáun pre 2 a 4 osoby zaradili tiež infrasauny s tónovanými sklami, vďaka ktorým si môžete saunovanie vychutnať v úplnom súkromí. Elegantná dymová skla nájdete u 4 modelov infrasáun VitalWell rady Excellent Line, a to u infrasáun VitalWell Excellent 221 a 222, určených pre páry, a infrasáun VitalWell 434 a 435, do ktorých sa pohodlne zmestí celá Vaša rodina. Infrasauny rady Excellent Line sú zhotovené z ušľachtilého cédru, ktorý je typický svojou príjemnou vôňou. Vyberať si môžete z infrasáun s plošnými karbónovými infražiaričmi, ktoré Vám zabezpečí dokonalý tepelný komfort, a z infrasáun s fullspektrálními RedGlass žiaričmi, ktoré okrem tepla vydávajú tiež príjemné terapeutické svetlo. Pre zvýšenie pohodlia v infrasaune si nezabudnite prezrieť ponuku doplnkov, ako je drevená ergonomická opierka alebo saunovací doplnky v podobe peelingu a masážnych prostriedkov.Ak sa chcete presvedčiť na vlastné oči, zastavte sa za nami na predajňu v Zlíne, kde je model VitalWell Excellent Line 221 k videniu práve s tónovanými sklami.Ak máte akúkoľvek otázku či si prajete infrasaunu rovno objednať, neváhajte nás kontaktovať.

PLOTY Z WPC BEZ NÁTEROV PLOTY Z WPC BEZ NÁTEROV
(22. 8. 2016)

Ponuka plotoviek a plotových systémov z obľúbeného stavebného materiálu WPC - zmesi dreva a plastu. Tento materiál v sebe kĺbi najlepšie vlastnosti oboch surovín - estetický prírodný vzhľad a vysokú odolnosť a trvanlivosť s minimálnymi nárokmi na údržbu. WPC dosky časom nezošedne, odolávajú poveternostným podmienkam, a sú bezúdržbové.Hľadáte klasickú plotovky, ktorá niečo vydrží? Potom si určite pozrite ponuku bezúdržbových WPC plotov českého výrobcu Woodplastic®. Plotovky majú nezameniteľnú modernú štruktúru, vďaka 40% prímesi kvalitného HDPE nevyžadujú prakticky žiadnu údržbu či ďalšiu investíciu, a napriek tomu odolávajú vlhkosti, plesniam či hubám dlhé roky stále s rovnakou noblesou. Výrobca si ich kvality svojich produktov dobre vedomý a ponúka na ne záruku 25 rokov. Zvoliť si môžete z dvoch šírok, piatich farebných prevedení a štyroch dĺžok.Od českého výrobcu PERWOOD Vám prinášame ponuku plotových dosiek z kvalitného WPC materiálu (50% drevo a 50% PVC) s vysokou odolnosťou a dlhodobou životnosťou. Vybrať si môžete z dvoch šírok, 7 farebných prevedení a nekonečných možností dĺžok. Perwood ploty sú k dispozícii v duté aj plné variante, s embossovaným, hladkým alebo brúseným povrchom.V našej ponuke nájdete kvalitné produkty od slovenských výrobcov. Skvele poslúži ako ochrana domu aj ako zástena pre zachovanie súkromia všade tam, kde si prajete - na terasách, u grilov, bazénov či víriviek.

© 2015 home-center.sk Tvorba www stránek Machin.cz