Infrasauna ProWell 3215 Ceder Premium Line

12 hodnotenie produktu

3 213 €

pôvodná cena: 3 639,36 €
zľava 426,36 €, 12%

Pre 3 osoby, Céder, RedGlass žiariče, Audio panel, Svetelná terapia - Hviezdné nebo

Doprava zadarmo Odborná montáž po celej ČR a SK zadarmo
Dostupnosť: nie je skladom
Výrobca: VitalWell
Kategórie: Infrasauny pre 3 osoby
Expedície: Na objednávku

NOVINKA - Infrasauna ProWell 3215 Ceder Premium Line
Pozn. U tohto modelu je nutná odborná montáž!
Luxusné domáce infrasauna pre tri osoby vhodná do bytu a menších rodinných domčekov.
Infrasauny ProWell sú vyrobené z najlepších materiálov, a sú vybavené tými najlepšími žiaričmi a osvetlením. Užite si tú najlepšiu relaxáciu v pohodlí vášho domova.

Výroba infrasáun ProWell má tradíciu už viac ako 20 rokov.

EMF - hodnota elektromagnetického poľa našich infrasáun spĺňa najprísnejšie kritériá, žiariče sú úplne bezpečné a zodpovedajú striktným európskym štandardom.


Infrasauny ProWell používajú na výrobu veľmi kvalitné cédrové drevo a drevo z kanadskej jedle (Hemlock). Všetko drevo má certifikáciu FSC, čo znamená, že použité drevo pochádza z šetrne obhospodarovaných lesov. Na výrobu infrasáun je použité kvalitné drevo, infrasauny majú robustnú konštrukciu a stabilitu, zaručujú tým dobrú bezpečnosť výrobku a dlhú životnosť. Najvyššia pozornosť je venovaná výberu surovín a ich spracovanie. Preto používame iba vysokú kvalitu saunového dreva z lesov Kanady.Céder
je výborné saunové drevo s extrémnou odolnosťou voči vlhku a výbornými antibakteriálnymi vlastnosťami. Jeho typická vôňa uchováva v interiéri príjemnú arómu po niekoľko rokov. Používa sa u infrasáun rady Basic Line a Premium line. Hrúbka stien infrasáun ProWell radu Premium Line je 3 cm, u infrasáun ProWell rady Basic Line sú steny tvorené dvoma panelmi s hrúbkou 0,55 cm.

poz .: Odtieň dreva je len ilustratívny - môže sa nepatrne líšiť v závislosti na vek dreva.Podlahový žiarič - pri všetkých infrasáun ProWell
Podlahový panelje novinka pro prohřívání chodidel. Zářiče slouží k rovnoměrnému  prohřívání a tím dochází k lepší tepelné pohodě.

RedGlass žiariče
sú sklenená kremičitá ohrievača, ich prednosťou je rýchlejšie vyhriatie infrasauny, energetická nenáročnosť a vysoká životnosť (cca 8 000 - 10000 hodín). Na rozdiel o žiaričov keramických a karbónových vyžarujú žiariče RedGlass nielen sálavé teplo, ale aj svetlo s blahodárnymi terapeutickými účinkami. Žiarič RedGlass veľmi rýchlo dosiahne teplotu až 500 ° C a tým veľmi rýchlo vyhreje infrasaunu na požadovanú teplotu. RedGlass žiariče vyžarujú infračervené lúče vo všetkých troch pásmach IR žiarenia (IR-A, IR-B, IR-C), vrátane pásma krátkych vĺn (IR-A; 0,07 - 1,4 mikrónu). Vďaka tomu lúče prenikajú až 5 mm do podkožia a sú zo zdravotného hľadiska veľmi účinné.
Regulácia výkonu infražiaričov

Infrasauny Premium Line ponúkajú kvalitné infračervený RedGlass alebo karbónový žiarič, kde je možné ich výkon zónovo regulovať. V praxi to znamená, že výkony jednotlivých žiaričov môže byť nastavený od plného až po nulový a to v rozmedzí 25%. Zvlášť u žiaričov zadných, predných a lýtkových. Vnútri infrasauny si môžete prispôsobiť intenzitu žiarenia na jednotlivé časti tela, aby saunovanie pre Vás bolo čo najpríjemnejšie. A to všetko vďaka regulácii infražiaričov.


Audio panel vrátane rádia
AM / FM prijímač s anténou zabudovanou v hornom diele sauny.

Svetelná terapia
Pri svetelnej terapii sa v infrasaune pozvoľna mení farebné spektrum, čo veľmi blahodárne pôsobí na naše zmyslové vnemy. Svetlo je esenciálna súčasťou biologického systému, spôsobuje, že sa cítime dobre. Slnečné svetlo pomáha ľudskému telu pri regulácii mnohých dôležitých biologických procesov. Svetlá, ktoré sú v infrasouně inštalovaný, zvyšujú celkový terapeutický účinok.

Vplyv farieb pri saunovaní
Červená farba - aktivuje celý organizmus, zvyšuje jeho vitalitu. Prináša teplo a ľahko organizmus dráždi.
Žltá farba - organizmus posilňuje, zvyšuje energiu, harmonicky povzbudzuje, uvoľňuje svalovú stuhnutosť.
Zelená farba - uvoľňuje organizmus, upokojuje, udržuje psychickú a telesnú energiu v harmonickej rovnováhe.
Modrá farba - upokojuje, brzdí, koncentruje, znižuje hyperaktivitu, ochladzuje, psychicky vyrovnáva.
Fialová farba - uvplňuje vaše zmysly, inšpiruje.Princíp infrasauny:
Infračervené svetlo, ktoré je súčasťou slnečného žiarenia zohreje ľudské telo, bez toho aby sa zohrial okolitý vzduch. Tento princíp funguje aj v infračervenej tepelnej kabíne - infrasaune. Ohriať sa v tejto infrakabíne je teda vlastne rovnaké, ako keď za jarného dňa vysvitne slnečné lúče, my sa necháme zohriať ich dotyky a zdá sa nám, že je oveľa teplejšie, než by zodpovedalo teplote vzduchu. Akonáhle sa však slniečko schová za mraky, pripadá nám, že sa zrazu prudko ochladilo. Teplota vzduchu je ale v skutočnosti stále rovnaká, len na nás prestali dopadať slnečné lúče, a teda aj zahrievajúce infračervené svetlo. S infrasaunou si môžete vlastný zdroj tohto príjemného prírodného tepla priniesť domov.
Náš nervový aj endokrinný systém (vytvárajúce hormóny) pre svoje dobré fungovanie svetelné žiarenie potrebuje. Ak ho nedostávame, trpíme stratou energie a niekedy aj váhy, popudlivosť, zimomravosti a väčšie potrebou spánku. Pôsobenie tepla a následné zvýšenie telesnej teploty v takom prípade pôsobí ako liek - simuluje horúčku, tým aktivuje a posilňuje imunitný systém, zvýši sa počet bielych krviniek a obranyschopnosť organizmu a my sa hneď cítime o poznanie lepšie.


Postup pri prehrievaní
Dĺžka času predhriatie infrasauny na prevádzkovú teplotu je závislý na veľkosti kabíny, na okolitej teplote a na type použitých ohrievačov. Po zapnutí infrasauny, nastavenie požadovanej teploty a času saunovania máte práve tak čas na vlažnú sprchu, ktorá zvýši efekt potenie, ktorý je oproti klasickej saune dvakrát až trikrát intenzívnejšie. Dôležitý je pri saunovaní pitný režim, dostatok tekutín totiž významne ovplyvňuje intenzitu potenia. Dĺžka pobytu v saune je individuálna a pohybuje sa v rozpätí 25 až 45 minút pri teplote 55 ° C. Za túto dobu vaše telo spáli približne 700 kalórií absolútne bez záťaže. Začínajte kratšími intervalmi, ktoré postupne predlžujte. Po uplynutí nastaveného času sa vykurovací systém automaticky vypne.
Tip
Systém infrasauny umožňuje i prehrievanie tela rovno v oblečení, napríklad pred zvýšenou telesnou námahou, pred náročnými športovými výkonmi alebo iba pred odchodom do chladného počasia.

Preukázateľné účinky infrasauny
Rozohriatie:
Hĺbkové teplo absorbovanej naším telom zvyšuje krvný obeh, pleť sa lepšie prekrvuje, stupňuje sa srdcová frekvencia a látková výmena rovnako ako napríklad pri pasívnom tréningu, ktorý sa odporúča ako rozcvičenie pre niektoré športy.
Uvoľnenie:
Hĺbkové teplo preniká do svalových tkanív, odstraňuje z nich napätie a zvyšuje tak flexibilitu svalov, čo prispieva k celkovej relaxácii. Elastickejšie svaly navyše lepšie odolajú každodennej záťaži. Ideálne je toto uvoľnenie pred masážou.
Úľava pre kĺby:
Hĺbkové teplo má pozitívny vplyv pri liečbe artróz, výronov, nervových bolestí, svalových kŕčov či stuhnutosti kĺbov. Sprievodné prejavy starnutia sú tak spomaľovanie alebo tlmené.
Zmierňovanie bolesti:
Rozšírením periférnych ciev vplyvom tepla dochádza k lepšiemu prekrvovanie svalov, splodiny látkovej výmeny sú odvádzané rycheji a svaly sú lepšie zásobované kyslíkom. To prispieva k rýchlejšiemu zotaveniu aj pri poranení tkanív.
Posilnenie krvného obehu:
Pri hĺbkovom prehrievaní telo začne vylučovať pot, aby sa ochladilo. Tým sa zvýši činnosť srdca a zrýchli cirkulácia krvi, čo prispieva k posilneniu a stabilizácii krvného obehu.
Čistenie pleti:
Intenzívna transpirácia prečisťuje póry do hĺbky. Škodliviny a jedy sú odstraňované a na svoje miesto nastupujú živiny. Jedná sa o starostlivosť, ktorá odďaľuje starnutie pleti.
Odbúravanie celulitídy:
Celulitída nie je nič iné ako tukové a vodné usadeniny pod pokožkou. Tepelné pôsobenie podporuje priebeh očisťujúcich procesov v tele, intenzívne potenie a následné odplavovanie škodlivín. Nepríjemné usadeniny v podobe celulitídy tak môžu byť postupne odbúravané.
Zníženie váhy:
Hĺbkové teplo preniká najvrchnejšiu vrstvou pokožky a prijímajú ho krvné cievy uložené v tukovom tkanive, prijatým teplom sa rozšíri a obstarávajú tak lepšie prekrvenie tukových tkanív a spaľovanie kalórií. Tukové kyseliny hromadiace sa v tukových bunkách sú vylúčené lymfatickým systémom z tela von.
Redukcia toxických látok:
Potenie prispieva k vylúčeniu jedov a minerálnych splodín látkovej výmeny z tela. Medzi ne patrí napríklad rad ťažkých kovov, alkohol, nikotín, cholesterol a ďalšie.Údržba infrasauny

Pre dlhšiu životnosť dreva a čistotu kabíny infrasauny sú vhodné určené čistiace prípravky. Na najviac namáhavé plochy, ako sú sedacie a oporná miesta, odporúčame používať prípravok Saunareiniger, ktorý odstráni všetok maz a biologické nečistoty. V prípade, že budete infrasaunu navštevovať pravidelne, je tento prípravok tiež vhodný aj na celkovej vyčistenie kabíny. Saunareiniger jednoducho nanesiete na špongiu, či mäkký handričku a nanesiete ho na celú plochu infrassauny. Tým sa krásne rozjasní drevo a navyše sa na ňom vytvorí aj ochranný film. Odporúčame používať prípravok Saunareiniger minimálne raz týždenne v pomere 1:10 až 1:30.
Ako dezinfekciu po saunovaní potom odporúčame použiť prípravok Chemosan. Tento prípravok sa používa podobne ako Saunareiniger avšak s tým rozdielom, že ho nie je potrebné nanášať na celú plochu infrasauny. Prípravok sa riedi v pomere 1:20 a nanáša sa len na miesta, ktoré chcete dezinfikovať.

Montáž infrasauny:

Ak sa pre infrasaunu rozhodnete, dozviete sa, že sa tieto infračervené prehrievací kabíny dodávajú ako typizované stavebnice, ktoré sa montujú priamo na mieste z jednotlivých panelov. V interiéri kde je rovná podlaha a elektrická zásuvka, bez zvláštnych stavebných úprav. Teplota miestnosti musí byť min 18 ° C. Vzhľadom k relatívne malému rozmeru infrasauny tak môže nájsť svoje miesto takmer v každom byte, rodinnom dome, vo fitness, rehabilitačných a masážnych centrách. K základnému vybaveniu infrasauny patrí vykurovacie elementy, časový spínač, termostat, rádio, podhlavníky a osvetlenie. Na pripojenie do siete je potrebné elektrická zásuvka na 220 V a 16A istené.
Je nutné, aby infrasauny Premium zostavili odborní technici, pretože montáž je zložitejšie ako u klasických modelov rady Basic značky VitalWell.

Fotografie sáun a uvedené informácie sú len informatívne, pri výrobe môže dochádzať k drobným odchýlkam.

Všetky infrasauny a sauny sú určené výhradne pre použitie v domácnostiach, v žiadnom prípade nie sú určené pre komerčné používanie.

Počet osôb 3
Materiál Céder
Rozmery (cm) 150 x 114,2 x 200
Počet žiaričov 10 (zadný panel - 4, predný panel - 2, lýtkový panel - 2, nožný panel - 2)
Druh žiaričov RedGlass
Regulácia výkonu žiaričov Áno
Ionizátor kyslíka Ne
Rádio Áno
Audio panel s USB vstupom Áno
Svetelná terapia - Skylight Áno
Osvetlenie vnútorné Áno
Možnosť ľavých alebo pravých dverí Ne
Teplota 35-60 °C
Napájanie (V) 230
Príkon (W) 2900
Montáž po celej ČR a SK zadarmo Áno
Doprava zadarmo Áno
Soľná lampa malá
23,72 €

Výrobok podporujúci liečbu chorôb horných dýchacích ciest, vhodný k ionizácii miestnosti a navodenie psychickej pohody 3 kg

Infrasauna ProWell 222 Ceder Premium Line TÓNOVANÉ DYMOVÉ SKLÁ
2 799,60 €

Pre 2 osoby, Céder, Dymová skla, RedGlass žiariče, Audio panel, Svetelná terapia - Hviezdné nebo </s

Infrasauna ProWell 5218 Ceder Premium Line
3 615 €

Pre 4 osoby, Céder, RedGlass žiariče, Audio panel, Svetelná terapia - Hvizdné nebo

Miska na esencie do sauny / infrasauny
2,04 €

Miska na vonné esencie - aromaterapia do infrasáun

Masážny pás ramie-bavlna
7,40 €

Pás je vyrobený z kombinácie materiálov, ktoré sú prírodné a

Sisalový pás
7,40 €

Doplnok určený pre masáž zadných partií tela

Kontaktný formulár

Diskusia

Komentáre0
Napísať komentár
© 2015 home-center.sk Tvorba www stránek Machin.cz